Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualności 2018 - Strzelec

Idź do spisu treści

Menu główne:

 
 
Ty też możesz zostać Bohaterem
 
 - to temat zajęć z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanych przez Jednostkę Strzelecką nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku dla dzieci młodzieży w okresie tegorocznych ferii zimowych.  Szkolenie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku przeprowadził drużynowy ZS Paweł Mamala, ratownik medyczny, uczeń maturalnej  klasy policyjnej tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN. 

Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był pokaz podstawowego umundurowania, broni oraz wyposażenia żołnierza Wojska Polskiego, przygotowany przez sekcyjnych ZS Dawida Grysa i Kamila Smorońskiego.

Jak zapewniają organizatorzy tego przedsięwzięcia: Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec „ OSW w Tymbarku  i Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku tego typu zajęcia dla dzieci i młodzieży  będą kontynuowane.
Robert Nowak                                              
Szkoła Podstawowa nr 1 w Przyszowej wraz z Fundacją Wolność i Demokracja  zapraszają na kolejną edycję biegu: 
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Bieg odbędzie się 4 marca 2018 r. o godz. 12:00. Start i meta na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przyszowej, trasa na dystansie 1963 metrów, będącym symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych. Zapraszamy wszystkich chętnych strzelców bez względu na wiek. 
Informacje dotyczące biegu udziela: Michał Luraniec oraz Stanisław Opach tel. 505242218

Zapisy na bieg do 26 lutego 2018 r. 
Regulamin


Zimowe manewry na Paproci
 
 Młodzież z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku wzięła udział w zimowych  zajęciach szkoleniowych na górze Paproć w Beskidzie Wyspowym.
 
Zajęcia z zakresu budowania baz w górach w warunkach zimowych, zasad bytowania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w górach i bezpieczeństwa poruszania się w górach – przeprowadzili sekcyjni ZS Dawid Grys i Kamil Smoroński.

 Dla młodzieży z klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. Józefa Tischnera w Limanowej tego typu zajęcia terenowe w pasmach górskich pięknego  Beskidu Wyspowego zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

W czasie prowadzonych zajęć uczymy  również młodzież, jak właściwie oceniać odległość w górach, podkreślając, że ukształtowanie terenu ma wpływ np. na tempo marszu – mówi chor. ZS Stanisław Opach, szef szkolenia wojskowego w jednostce tymbarskiego Strzelca, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz XXV – lecia reaktywacji Związku Strzeleckiego „ Strzelec „ Organizacji Społeczno – Wychowawczej w Tymbarku. Przypomnijmy, że w roku 1911 w Tymbarku rozpoczęła działalność 26 Polska Drużyna Strzelecka.
Robert Nowak
Ważne !!!
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej

100- lecie Odzyskania Niepodległości
                                   Tymbark, dnia 04 stycznia  2018 r.
 
Szanowni Państwo

Prośba
          Jednostka  Strzelecka  nr  2007  im.  kpt.  Tadeusza  Paolone    ZS    „ Strzelec „  OSW  w Tymbarku zwraca się uprzejmie z prośbą o udzielenie pomocy finansowej, celem zorganizowania obchodów XXV – lecia reaktywacji Związku Strzeleckiego „ Strzelec „ Organizacji Społeczno – Wychowawczej w Tymbarku, połączonych z organizacją XXV Rajdu Górskiego „ Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej „.
           Pomoc finansową bardzo prosimy kierować na konto w Banku Spółdzielczym Limanowa nr. 47 88040000 0060 0018 4885 0012   z dopiskiem „ Pomoc Strzelcom „ Za okazaną pomoc  z góry składamy serdeczne podziękowanie. z poważaniem:                                                                                           
 D O W Ó D C A
 st. insp. ZS Robert Nowak
Szkolenie z musztry
 
            Od 17 stycznia 2018 roku do końca lutego br.  raz w tygodniu funkcjonariuszę Wydziału Odwodowego / Reprezentacyjnego / Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu prowadzą szkolenia z zakresu musztry.

„ Musztra - to ćwiczenia wojskowe, które uczą, jak przyjmować postawę zasadniczą i swobodną, oddawać honory, poruszać się z bronią i bez broni, formować szyki oraz zachowywać się w szyku i poza nim. Rozróżnia się musztrę indywidualną i zespołową pieszą oraz z pojazdami (wozami bojowymi). Musztra indywidualna przygotowuje żołnierza do wystąpień służbowych oraz do działania w zespole. Musztra zespołowa przygotowuje pododdziały i oddziały do wystąpień służbowych oraz działania w szyku pieszym i z pojazdami „ .  W zajęciach w Tymbarku  udział biorą Strzelcy z pierwszych  klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

              Realizacja tego tak bardzo ważnego przedsięwzięcia szkoleniowego w jednostce tymbarskiego Strzelca jest możliwa dzięki pomocy Komendanta KaOSG ppłk SG Stanisława Laciugi i naczelnika Wydziału Odwodowego / Reprezentacyjnego / KaOSG ppłk Krzysztofa Janusa.
 
Robert Nowak
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego