Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualności 2016 - Strzelec

Idź do spisu treści

Menu główne:

Archiwum
 
 
 
 
Jak obyczaj każe stary
 według ojców naszych wiary
chcę złożyć Wam życzenia 
z dniem Bożego Narodzenia.
 Niech ta gwiazdka Betlejemska,
 która wschodzi tuż po zmroku 
da Wam szczęście i pomyślność
 w nadchodzącym Nowym Roku.
 Radosnych  Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2017 Roku

Życzy:
Dowódca Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku
        insp. ZS Robert Nowak
102. rocznica Bitwy Limanowskiej

Z okazji 102.rocznicy BITWY LIMANOWSKIEJ, która przypada w grudniu odbyły się na Jabłońcu uroczyste obchody na które przyjechała delegacja z Węgier z Albertem Muhrem wnukiem Othmara Muhra, na czele oraz grupa Huzarów z Székesfehérváru ze Stowarzyszenia „Fehérvári Huszárok”.
Członkowie tymbarskiego Strzelca, którzy są uczniami  klas wojskowych i policyjnych Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku oraz okolicznych szkół, pełnili uroczystą wartę. Delegacja w składzie st. sierż. ZS Stanisław Opach, strzelec ZS Natalia Skupień oraz strzelec ZS Michał Luraniec zapaliła i złożyła znicz na pomniku pułkownika Othmara Muhra. Po uroczystościach delegacja tymbarskiego Strzelca uczestniczyła w projekcji filmu „Nieśmiertelni – Bitwa pod Limanową 1914”. Premiera filmu odbyła się w Budapeszcie 29 listopada br. Jest to film dokumentalny, przedstawiający początkowe lata I Wojny Światowej z punktu widzenia 9-go Regimentu Huzarów Cesarsko Królewskiej Armii Austro-Węgier. Huzarzy z Miasta Sopron wyruszyli w roku 1914 na front wschodni do Galicji. Film dokumentalny oparty jest na historii huzara Janos’a Ujhegyj’a i dowódcy Ottmar’a Muhr’a, który zginął pod Limanową. Poza oryginalnymi miejscami pokazanymi w filmie takimi jak Limanowa i Kraków, Wojskowe Studio Filmowe „Zrinyi” wykorzystało rekonstruktorów tradycji wojskowych i aktorów po to, aby stworzyć najbardziej autentyczne i pełne impresji sceny.
Podpisali porozumienie o współpracy z Policją
 
 
     W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tymbarku w dniu 14 grudnia 2016 roku , komendant powiatowy Policji w Limanowej insp. Dariusz Urbanik i dowódca  Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im kpt Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku insp. ZS Robert Nowak podpisali porozumienie o współpracy. Ze strony Policji młodzież z organizacji proobronnej Strzelec w Tymbarku może liczyć w szczególności  na pomoc w organizowaniu przedsięwzięć szkoleniowych w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, działań prewencyjnych, przepisów prawa i odpowiedzialności karnej, działań rozpoznawczych i kryminalistyki oraz prawa ruchu drogowego. Zdaniem sygnatariuszy porozumienia, celem wspólnych działań będzie również  przygotowanie młodzieży do służby w Policji oraz   wychowanie patriotyczne.
W podpisaniu porozumienia udział również wzięli: wójt gminy Tymbark dr Paweł Ptaszek, rzecznik prasowy komendanta mł. asp. Jolanta Mól, która będzie koordynatorem współpracy, mł. insp. ZS Tadeusz Rybka, st. sierż ZS Stanisław Opach i sierżant ZS Józef Banach z jednostki tymbarskiego Strzelca.
Przypomnijmy, że tymbarscy Strzelcy mają podpisane już porozumienia o współpracy z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej w Nowym Sączu i Wojskową Komendą Uzupełnień w Nowym Sączu.
 
Robert Nowak
 
 
Nadzwyczajny Walny Zjazd

W Tomaszowie Mazowieckim 3 grudnia 2016r odbył się  Nadzwyczajny Walny Zjazd Delegatów X kadencji władz Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej
 
Maraton  Komandosa

Członek tymbarskiego Strzelca sekcyjny Wojciech Gembacz dzielnie reprezentował naszą jednostkę w  Maratonie Komandosa w Lublińcu razem z Panem Jarosławem Oleksym – znanym biegaczem z Tymbarku. Bieg ten odbył się 26 listopada 2016r. Organizatorem maratonu był Wojskowy Klub Biegacza „Meta” Lubliniec Jednostka Wojskowa Komandosów. Celem imprezy było  umożliwienie zawodnikom rywalizacji w ekstremalnych warunkach, popularyzacja współzawodnictwa służb mundurowych oraz popularyzacja służby w jednostkach specjalnych. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 42 km  po drogach leśnych. Limit na pokonanie trasy wynosił 7 godzin. Startujący musieli być w pełnym umundurowaniu polowym bądź ćwiczebnym (mundur z długim rękawem, buty krój wojskowy z wysokością cholewki powyżej kostki) z plecakiem o wadze 10 kg na całej trasie biegu. Sekcyjny Wojciech Gembacz ukończył bieg z czasem 5 godzin 11 min 22 sekundy. Pan Jarosław Oleksy przybiegł parę minut później z czasem 5 godzin 14 minut i 57 sekundy i zajął w kategorii służby leśne pierwsze miejsce.  W maratonie wystartowało ponad 400 osób z różnych formacji mundurowych.
Wojciech Gembacz ukończył w roku 2016 liceum o profilu wojskowym w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku. W czasie pobytu w szkole uzyskiwał wysokie oceny w nauce,  a także wyróżniał się bardzo wysoką sprawnością fizyczną. Wielokrotnie reprezentował szkołę na zawodach sportowych. Brał  czynny udział w pokazach samoobrony i walki wręcz, organizowanych w szkole. Uczestniczył trzykrotnie w maratonie ekstremalnym Kierat na dystansie 100 km w latach 2014, 2015 i 2016. Wojtek wielokrotnie reprezentował szkołę w rywalizacji klas o profilu mundurowych. W 2015 roku zajął drużynowo II miejsce w zawodach użyteczno- bojowych "Racławice 2015". W roku 2016 II miejsca w V Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych w Dąbrowie Górniczej. Wojtek, jako uczeń klasy wojskowej zawsze prezentował wysokie standardy zachowania oraz prawdziwą pasję w realizowaniu swoich zainteresowań.
 
Obecnie Wojtek studiuje w Krakowie „Bezpieczeństwo Narodowe” na Uniwersytecie Jagiellońskim.
 
 
 
Narodowe Święto Niepodległości
Odnaleziony grób Legionisty
 

           Drużynowy ZS Kacper Kordeczka  z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS  „ Strzelec „ OSW w Tymbarku na cmentarzu parafialnym w Tymbarku odnalazł grób Legionisty z Tymbarku  Jana Kordeczki, dowódcy plutonu tymbarskiego Strzelca.
        Do Legionów wstąpił dnia 4 września 1914 r gdzie przydzielony został do 3 pp.Leg. Pol. Od lutego 1915 roku służył w kom. sztabowej Leg. Pol. plutonie sztabowym Komendy II Brygady i półbaonie etap. Komendy Legionów , przydzielony następnie  do 3-go pp. Leg. Pol. Dnia 5 lipca 1916 r. dostał się do niewoli rosyjskiej – notowany jako plutonowy. W roku 1918 został wykazany w 1. Polskim Legionie w Omsku / wschod. Rosja / pod pseudonimem Płonczyński Stanisław, gdzie służył do sierpnia 1918 r. W kwietniu 1919 roku wykazany w 2-gim pułku strzelców 3. Komp. 5 . Dywizji Syberyjskiej jako podporucznik.
          Podporucznik Jan Kordeczka do roku 1939 kilka razy organizował jednostkę tymbarskiego Strzelca, pełniąc funkcję  dowódcy. W roku 1914 z grupą strzelców / drużyniaków / z Tymbarku  wyruszył do Krakowskich Oleandrów aby walczyć o Niepodległość Ojczyzny. Za pracę w dziele odzyskania niepodległości  został odznaczony Krzyżem Niepodległości.
Tymbarscy Strzelcy przed Świętem Zmarłych uporządkują grób Legionisty, tak zasłużonego dla ziemi tymbarskiej i naszej Ojczyzny.

Robert Nowak
 
Maszerowali szlakiem Legionów
 
Pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych kilkadziesiąt osób wzięło udział w dwudniowym XXIII Rajdzie Górskim „  Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej „
Młodzież pokonała trasę : pierwszy dzień Słopnice – góra Mogielica / 70 cm śniegu / – Jurków. W Zespole Placówek Oświatowych w Jurkowie  przygotowano bazę noclegową oraz wyżywienie dla uczestników rajdu, którego sponsorem był wójt gminy Dobra Benedykt Węgrzyn.

W drugim dniu rajdu młodzież pokonała trasę z Jurkowa przez Chyszówki - górę Łopień do Tymbarku. Tam na strzelnicy sportowej ZS im. KEN rozegrany został turniej strzelecki z broni pneumatycznej, gdzie w grupie szkół gimnazjalnych zwyciężyła Oliwia Zwierczyk , miejsce drugie zajęła Aleksandra Odziomek, miejsce trzecie Łukasz Piętoń wszyscy z Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku.  W grupie szkół średnich celnym okiem popisała się Ewelina Mieszaniec z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku , miejsce drugie zajęła Patrycja Pęcek z tymbarskiego Strzelca , trzecie Maciej Banach również z organizacji proobronnej Strzelec w Tymbarku. Wśród opiekunów zwyciężyła Maria Gawron, drugie miejsce zajął Ireneusz Piszczek, trzecie Krzysztof Przechrzta. Organizatorem zawodów strzeleckich był Grzegorz Dziadoń, prezes UKS Tymbark. W konkursie kronik rajdowych w grupie szkół gimnazjalnych zwyciężyła Kronika Gimnazjum Samorządowego w Tymbark, a w grupie szkół średnich kronika z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

Głównym celem tegorocznego rajdu było uczczenie pamięci legionistów walczących i poległych na terenie ziemi limanowskiej, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa Beskidu Wyspowego oraz patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. Działania wojenne okresu pierwszej wojny światowej młodzieży przybliżył Ireneusz Piszczek z Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Limanowej.

Organizatorami rajdu byli: Urzędy Gmin w Tymbarku i Dobrej, Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, Starostwo Powiatowe w Limanowej, JS nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone  ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, Koło PTTK „Tymbarskie Harnasie”.
 
  Nagrody zwycięzcom wręczali wójt gminy Tymbark Paweł Ptaszek i dyrektor Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku Jolanta Dunikowska – Wszołek, a ich fundatorami byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
 
  Za wkład i zaangażowanie w organizację rajdów i patriotyczne wychowanie młodzieży wójt gminy Tymbark Paweł Ptaszek wyróżnił  dyplomami i nagrodami książkowymi: Marię Gawron z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej oraz Ireneusza Piszczka z Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Limanowej.
 
Robert Nowak
SPOTKANIE Z MINISTREM OBRONY NARODOWEJ I MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO

Dnia 6 września 2016 roku uczniowie klas wojskowych i policyjnych wzięli udział w spotkaniu z Ministrem Obrony Narodowej. Do spotkania z ministrem doszło podczas apelu uczniów szkół mundurowych, który został zorganizowany w ramach XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.
Do stolicy województwa świętokrzyskiego przybyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Krakowie, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie, Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Białobrzegach, Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie, Zespołu Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie, Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 19 w Krakowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie.
Po złożeniu meldunku, przeglądzie pododdziałów szkolnych i odśpiewaniu hymnu narodowego ministra, gości i uczestników apelu przywitał dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Waldemar Zubek.
Następnie zostały wręczone odznaczenia resortowe. Wyróżnieni tytułami "Wzorowy Uczeń Mundurowy" zostali też najbardziej zasłużeni dla rozwijania ruchu proobronnego w swoim środowisku szkolnym uczniowie. Ten zaszczytny tytuł otrzymała również Faustyna Rybka uczennica klasy wojskowej Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku. Wyróżnienie odebrała z rąk Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza i Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych MON Pana Waldemara Zubka.
W swoim przemówieniu skierowanym do młodzieży Minister Obrony Narodowej wyraził aprobatę dla działań podejmowanych przez uczniów na rzecz szerzenia idei patriotyzmu. Podkreślił, że młodzi ludzie obecni na uroczystości, są nadzieją przyszłego polskiego wojska.
XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywa się w dniach 6-9 września 2016 roku na terenie Targów Kielce. Honorowy Patronat nad MSPO objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach wzięło ponad 500 wystawców. Najnowszy sprzęt i uzbrojenie zaprezentowali nie tylko czołowi producenci z Polski, lecz także światowi giganci przemysłu zbrojeniowego.
Na targach będzie można było również zwiedzić wystawę Sił Zbrojnych RP „Kierunek – Nowoczesność”. Na kilkudziesięciu tysiącach metrów kwadratowych wojsko zaprezentowało najnowsze uzbrojenie i specjalistyczne wyposażenie rodzimych wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej oraz sił specjalnych. Były więc m.in. czołgi Leopard 2, kilka wersji kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, samobieżna armatohaubica Krab, automatyczny moździerz Rak, pojazdy inżynieryjne i logistyczne, a także roboty pirotechniczne i zwiadowcze drony.
Nowością tegorocznych targów była obecność przedstawicieli Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz stoisko organizacji proobronnych, zorganizowane przez Biuro ds. Proobronnych.
 
 
 
 
 
 
Jakub z ministrem 

            Na Hali Łabowskiej już po raz 18. odbyła się Msza Święta i uroczystości upamiętniające kapelana ks .Władysława Gurgacza i jego niezłomnych żołnierzy z udziałem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. W tej patriotycznej uroczystości uczestniczył również starszy strzelec Jakub Moskal z Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS " Strzelec " OSW w Tymbarku, gitarzysta zespołu Best Acoustic Cover Songs. Jakub miał okazję zrobienia wspólnej fotki z Ministrem, który w sposób szczególny wspiera organizacje proobronne i klasy wojskowe, będące fundamentem tworzonej Obrony Terytorialnej i stanowiące bardzo ważne ogniwo systemu obronnego Państwa.

Robert Nowak 

Nie lada wyczyn….
 
….. w ostatnich tygodniach dokonał Jarosław Oleksy z Tymbarku. Ten skromny, doskonały zawodnik klubu FORREST Limanowa, radny gminy Tymbark w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich – 7 szczytów ukończył na 32 miejscu bieg na 240 km.  W zawodach wystartowało 150 zawodników, a bieg ukończyło 41  osób.
Tydzień temu w miejscowości Chamonix / Francja / ukończył Ultra – Trail du Mont – Blanc / bieg na  166 km+9600 m/.  Był to bardzo trudny bieg w którym udział wzięło ponad 2500 zawodników z całego świata – mówi Jarosław Oleksy. Ostre kamieniste dróżki nie ułatwiały zawodnikom biegu na tej trudnej technicznie trasie, którą ukończyło 1400 osób – dodaje Jarosław Oleksy. W tym biegu Jarosław Oleksy został sklasyfikowany na 783 miejscu.
Panu Jarkowi, składamy serdeczne gratulacje, życząc równocześnie wielu sportowych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do zaplanowanych celów w życiu osobistym i zawodowym.
Biegacz z Tymbarku jest doskonałym ambasadorem gminy w kraju i poza jego granicami.
Robert Nowak
 

Wakacyjne manewry tymbarskich Strzelców

     Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS " Strzelec "OSW w Tymbarku i Urząd Gminy w Tymbarku byli organizatorami obozu Przysposobienia Wojskowego / Obrony Cywilnej / dla młodzieży z organizacji proobronnej Strzelec w Tymbarku pod kryptonimem  Łopień 2016. W trakcie kilkudniowego obozu zrealizowano zajęcia szkoleniowe z zakresu obrony cywilnej, ratownictwa medycznego, zielonej taktyki, walki w ręcz oraz survivalu. Zajęcia prowadzili ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku instruktor obrony cywilnej UG w Tymbarku oraz instruktorzy tymbarskiego Strzelca w tym żołnierz 16 bpd w Krakowie. Organizacja obozu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Pana Romana Pasyka, oraz pomocy Pana Rafała Uchacza, OSP Tymbark, UG Tymbark, Tymbark MWS, Pana Grzegorza Dziadonia, którym tymbarscy Strzelcy za naszym pośrednictwem składają serdeczne podziękowania. Komendantem obozu był st. sierż. ZS Stanisław Opach, szef szkolenia wojskowego w tymbarskim Strzelcu, instruktor taekwondo / 4 dan /.
- zrealizowane szkolenie jest wstępem do budowy przyszłej Obrony Terytorialnej na bazie organizacji proobronnych - mówi mł. insp.ZS Tadeusz Rybka, zastępca dowódcy jednostki tymbarskiego Strzelca.
Robert Nowak

X TURNIEJ STRZELECKI SŁUŻB MUNDUROWYCH
Z BRONI  KULOWEJ O PUCHAR STAROSTY LIMANOWSKIEGO, WÓJTA GMINY TYMBARK I DYREKCJI ZESPOŁU SZKÓŁ IM. KEN W TYMBARKU
 
Organizator:
>Urząd Gminy w Tymbarku
Współorganizatorzy:
>Ochotnicza Straż Pożarna w Tymbarku,
>Starostwo Powiatowe w Limanowej,
> LOK Limanowa,
>Jednostka Strzelecka Nr 2007 ZS „Strzelec OSW Tymbark.
>Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku
 
Cel:
>integracja służb mundurowych
>popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych.

Spotkanie z Zofią Posmysz
 
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku,  odbyło się spotkanie  z Panią Zofią Posmysz, pisarką, dziennikarką, więźniarką niemieckiego obozu  koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. W spotkaniu z młodzieżą biorącą udział w pierwszym rajdzie górskim  im. kapitana Tadeusza Paolone jak również mieszkańcami gminy Tymbark  udział również wzięli: Pani Masza Potocka, dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Pan Leszek Szuster, dyrektor Fundacji na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, Pan Grzegorz Grajewski, reżyser wraz z ekipą filmową. Gospodarzem spotkania był wójt gminy Tymbark dr Paweł Ptaszek.  Na spotkanie przybyli  także Jolanta Dunikowska – Wszołek dyrektor Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, współorganizator imprezy, Stanisław Wcisło, działacz kultury, Maria Gancarczyk, emerytowany nauczyciel tymbarskiego Zespołu Szkół, rodzina do kpt. Tadeusza Paolone, Jan Plata, Józef Drożdż, członek zarządu GS „ S-Ch „ w Tymbarku, Tomasz Zieliński, dyrektor Gimnazjum Samorządowego w Tymbarku, kadra dowódcza tymbarskiego Strzelca: insp ZS Robert Nowak, dowódca jednostki, st. sierżant ZS Stanisław Opach, sierżant ZS Józef Banach, plutonowy ZS Paweł Wiewiórski oraz drużynowy ZS Przemysław Natonek i sekcyjny ZS Grzegorz Cygal, Ewa Skrzekut, kierownik GBP w Tymbarku, Roland Mielnicki z portalu Tymbark In  oraz nauczyciele z placówek oświatowych z terenu gminy Tymbark.

Pani Zofia opowiadała o swoich przeżyciach w obozie koncentracyjnym, o spotkaniu z kapitanem Tadeuszem Paolone, o medaliku, jaki od niego otrzymała i który nosi do dnia dzisiejszego. Ta wzruszająca historia na długo pozostanie w sercach dzieci i młodzieży dla których była to doskonała lekcja historii. W czasie trwania rajdu tymbarski Strzelec zorganizował konkurs wiedzy o życiu i działalności kapitana Tadeusza Paolone.


Wyniki Konkursu:
I. Szkoły podstawowe: 1. Emilia Grochmal – SP Tymbark, 2.Tomasz Zwierczyk – SP Tymbark,  3.Klaudiusz Dyląg – SP Tymbark, 4. Michał Wiewiórka – SP Tymbark, 5. Tomasz Bałdo – SP Piekiełko.
II. Gimnazja: 1. Jakub Natanek , 2. Wojciech Dyląg, 3.Szymon Jurek – wszyscy z Niepublicznego Gimnazjum w Piekiełku.
III. Szkoły ponadgimnazjalne: 1. Julia Wagner – „Strzelec” Tymbark, 2. Justyna Pytel – „Strzelec” Tymbark, 3. Klaudia Stanaszek – KEN, 4. Rafał Steczkiewicz – KEN, 5. Adam Pradziad – KEN.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez: Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie, MOT Kraków i MON. Nagrody wręczali gospodarz gminy Tymbark Paweł Ptaszek i Pani Zofia Posmysz. Dla wszystkich uczestników rajdu pączki oraz soczki ufundowali: Gminna Spółdzielnia Samopomoc – Chłopska w Tymbarki i Firma Tymbark MWS.
Organizatorami spotkania byli: wójt gminy Tymbark Paweł Ptaszek , Jolanta Dunikowska – Wszołek , dyrektor Zespołu  Szkół im. KEN w Tymbarku, Gminna Biblioteka Publiczna w Tymbarku , Pan Stanisław Wcisło i Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku.
 
Robert Nowak
Strzelcy na szlakach Papieskich

W dniach od 1 do 3 czerwca grupa młodzieży Tymbarskiego strzelca i klas mundurowych Zespołu Szkól uczestniczyła w „ XIX Gwiaździstym Zlocie Turystycznym Szlakami św. Jana Pawła II”. Tym razem ścieżki rajdu przebiegały przez Beskid Sądecki z bazą namiotową w Rytrze. Dla uczestników przygotowano przepiękne  trasy wędrówek górskich w Paśmie Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej. W trzecim dniu w kościele parafialnym w Rytrze wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej i wspólnie modlili się o wstawiennictwo do świętego Jana Pawła II. Na zakończenie rajdu rozdano dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Organizatorem Rajdu był Urząd Marszałkowski i Kuria Biskupia Archidiecezji w Krakowie, oraz gmina Rytro.
Józef Banach
Sportowo - obronne zmagania młodzieży


   Zespół Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku jest organizatorem XVII Powiatowych Zawodów Sportowo- Obronnych / Obrony Cywilnej / " Harnaś 2016 " dla uczniów szkół średnich, gimnazjalnych i klas mundurowych z terenu powiatu limanowskiego w dniu 02 czerwca 2016 roku. Kilkanaście przygotowanych  konkurencji sprawnościowych pozwoli wyłonić najlepsze zespoły powiatu limanowskiego.
  Współorganizatorami zawodów są: Starostwo Powiatowe w Limanowej,Urząd Gminy w Tymbarku, LOK Limanowa i Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS " Strzelec " OSW w Tymbarku.
  Przypomnijmy, że inicjatorami zawodów są: Grzegorz Dziadoń i płk Jan Dominik z tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN oraz insp. ZS  Robert Nowak i sierżant ZS Józef Banach z JS nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS " Strzelec " OSW w Tymbarku.